Nowy Sącz: jest szansa, że przybędzie łóżek na psychiatrii Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu

Rozbudowę oddziału psychiatrii planuje dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

Realizacja tego zamiaru jest tym bardziej prawdopodobna, że koncepcji przychylne są władze województwa małopolskiego. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli postawić pierwszy krok w tym kierunku – mówi Artur Puszko, dyrektor nowosądeckiego szpitala.

Warto przypomnieć, że Małopolski Program Ochrony Zdrowia Psychicznego zakłada rozproszenie w terenie ośrodków leczenia psychiatrycznego. Nowy Sącz miałby być jednym z nich, tym bardziej, że są już ku temu solidne podstawy.

Obok utworzonego kilka lat temu 25-łóżkowego oddziału, jest także oddział dzienny oraz poradnia zdrowia psychicznego dla dorosłych oraz dla młodzieży i dzieci. – Obłożenie oddziału stacjonarnego od samego początku jest bardzo duże i statystycznie rzecz ujmując przekracza 100 procent – informuje szpital w komunikacie prasowym.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że liczba potencjalnych pacjentów jest znacznie większa. Chorych przybywa systematycznie i wydaje się, ze tendencja ta będzie się utrzymywać. Z tego powodu, dyrekcja szpitala uważa, że należałoby zwiększyć liczby łózek do 70 a nawet 100.

Dyrektor Puszko podkreśla, że konieczne byłoby wybudowanie oddziału od podstaw. Odpowiednim miejscem byłaby Dąbrowa znajdująca się nieopodal Nowego Sącza, gdzie szpital ma tereny o powierzchni 3,5 ha idealnie nadające się na lokalizację oddziału psychiatrycznego.

Teren na uboczu pozwoliłby nie tylko na postawienie budynków, ale także urządzenie kompleksu w taki sposób, by chorzy mogli swobodnie po nim się poruszać. Znajdujący się tam obecnie oddział zakaźny zostałby przeniesiony do Nowego Sącza.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH