W ostatnich tygodniach opinię publiczną zbulwersowały zarobki onkologów z Centrum Onkologii w Warszawie szkolących lekarzy rodzinnych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Nowotworów. Umowa na szkolenia z Centrum już wygasła. Teraz Ministerstwo Zdrowia w ramach konkursu wyłoni kolejnego usługodawcę w tym zakresie.

Jakie będą nowe reguły wyłaniania szkoleniowców? Czym trzeba będzie się wykazać, by przystąpić do konkursu? Na realizację szkoleń lekarzy rodzinnych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na rok 2009 przeznaczonych jest milion złotych.

Mamy już koniec lutego, ale nadal nie wiadomo jeszcze kto i za ile wyszkoli lekarzy pierwszego kontaktu. Znane są natomiast nowe zasady na podstawie których resort wyłoni podmiot szkolący lekarzy.

– W bieżącym roku wybór podmiotów realizatorów szkoleń odbędzie się w drodze procedury konkursowej, organizowanej zgodnie z obowiązującym zarządzeniem ministra zdrowia w sprawie prowadzenia prac nad opracowaniem i realizacją zadań stanowiących elementy „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych” – tłumaczy portalowi rynekzdrowia.pl Jakub Gołąb, rzecznik resortu zdrowia. – Przedmiotem konkursu będzie także wybór programu szkoleniowego spośród propozycji opracowanych przez oferentów. Obecnie przygotowywane jest ogłoszenie konkursowe wraz z wymaganiami dla oferentów oraz kryteriami oceny

Oferent prześwietlony
Ministerstwo chce, aby zgodnie z kierunkami dyskusji prowadzonych podczas posiedzeń Rady ds. Zwalczania Chorób Nowotworowych szkolenia były realizowane w systemie mobilnym, czyli bliżej lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych.

– Niezbędne będzie posiadanie przez oferenta odpowiedniego zaplecza administracyjno – organizacyjnego oraz dydaktycznego do prowadzenia szkoleń – podkreśla rzecznik ministerstwa.

Ministerstwo chce zabezpieczyć się przed wygórowanymi stawkami za wykłady i dlatego określiło nowe warunki oceny ofert składanych w ramach konkursu oraz postawił nowe warunki jakie będzie musiał spełnić podmiot szkolący.

– Elementem oceny oferty będzie zarówno przygotowanie oferenta do prowadzenia szkolenia, jak i koszt szkolenia, z wyszczególnioną stawką wynagrodzenia dla indywidualnego wykładowcy oraz liczbą wykładów przypadającą na jednego wykładowcę – mówi nam Jakub Gołąb.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH