Międzynarodowe wyróżnienie dla prof. Skarżyńskiego Prof. Henryk Skarżyński

Prof. Henryk Skarżyński otrzymał wyróżnienie podczas XIV Międzynarodowej Konferencji Implantów Ślimakowych i Innych Technologii Wszczepialnych (CI2016) w Toronto (12-14 maja 2016 r.)

Podczas konferencji w Toronto cztery osoby - prof. Wiliam Gibson z Sydney, prof. Thomas Bałkany z Miami, prof. Henryk Skarżyński z Warszawy i prof. Thomas Lenarz z Hannoveru - otrzymały najwyższe wyróżnienie społeczności międzynarodowej za nadzwyczajny wkład w rozwój nauki i medycyny oraz zapewnienie optymalnych możliwości komunikacji międzyludzkiej współczesnych społeczeństw.

Nagroda została przyznana prof. Henrykowi Skarżyńskiemu za przywództwo i inspirowanie swoim przykładem społeczności międzynarodowej przez stworzenie cieszącego się światową renomą ośrodka medycznego poświęconego chirurgicznemu leczeniu zaburzeń słuchu, oraz niestrudzone orędownictwo na rzecz osób z zaburzeniami słuchu na całym świecie - poinformowała dr Renata Korneluk, rzecznik prasowa Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach koło Warszawy.

Wśród innych zasług prof. Skarżyńskiego wymienione zostały stworzenie narodowego programu badań przesiewowych słuchu u dzieci szkolnych, pionierskiego programu leczenia częściowej głuchoty oraz stworzenie pionierskiego programu stałej zdalnej opieki nad pacjentami z implantami słuchowymi.

Nagroda wręczona została podczas XIV Międzynarodowej Konferencji Implantów Ślimakowych i Innych Technologii Wszczepialnych odbywającej się w Toronto w Kanadzie. Organizatorem Konferencji jest Amerykańskie Stowarzyszenie Implantów Ślimakowych (American Cochlear Implant (ACI) Alliance) we współpracy z Uniwersytetem w Toronto oraz prezydentami poprzednich trzynastu interkontynentalnych konferencji, które odbywają się co 2 lata w różnych częściach świata.

ACI Alliance to największe w świecie amerykańskie stowarzyszenie, które zrzesza specjalistów ze wszystkich kontynentów, działaczy społecznych, organizacje pozarządowe, pacjentów i ich rodziny - działające na rzecz zwiększenia świadomości i dostępności do najnowocześniejszych technologii zapewniających optymalną komunikację rozwijającego się społeczeństwa. Jego misją jest promowanie dostępu do daru słyszenia jaki dają implanty słuchowe przez badania naukowe, działalność informacyjną i społeczną.

Konferencja w Toronto 2016 to największy i najbardziej prestiżowy międzykontynentalny zjazd specjalistów poświęcony zagadnieniom implantów słuchowych, słuchu, audiologii i opieki nad osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

W tegorocznym spotkaniu bierze udział blisko 2000 uczestników z całego świata. Polskę reprezentuje 7 osobowa delegacja ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, która przygotowała 22 prace prezentujące wyniki badań naukowych i klinicznych w oparciu o jedną z największych w świecie  grup pacjentów z różnymi problemami słuchu leczonych przy pomocy urządzeń wszczepialnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH