DK, Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia | 28-01-2011 14:46

Medycyna estetyczna już nie tylko dla kobiet

Zabiegom estetycznym poddają się również mężczyźni, a nawet, po decyzji rodziców, kilkuletnie dzieci.

Kliniki zajmujące się chirurgią korekcyjną z roku na rok odnotowują wzrost liczby wykonywanych operacji. Rośnie proporcjonalnie liczba mężczyzn poddających się zabiegom w ramach medycyny estetycznej.

Mamy także przypadki, kiedy trafiają do nas dzieci, głównie chodzi o korekcję małżowin usznych, czasem o stulejkę, czy obrzezanie ze względów higienicznych albo religijnych – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Adam Gumkowski z warszawskiej AGklinik.

Oferta placówki przeznaczona dla mężczyzn to liposukcja, lifting twarzy, korekcja zmarszczek mimicznych, leczenie ginekomastii, plastyka penisa, wszczepienie sztucznego jądra i właśnie obrzezanie oraz stulejka.

Ośrodek Chirurgii Plastycznej Macieja Kuczyńskiego w Lublinie również potwierdza, że na zabiegi przychodzą już kilkuletnie dzieci. Rodzicom chodzi głównie o korekcje blizn i małżowin usznych.

Od trzech lat do medycyny estetycznej coraz chętniej przekonują się panowie. Decydują się na przykład na zabieg leczenia ginekomastii, polegający na zmniejszeniu przerosłych gruczołów piersiowych. Koszt takiego zabiegu to średnio 6 tys. zł.