Medtronic nagrodzony za najlepszy program edukacyjny w cukrzycy

Akademia Edukacyjna Medtronic została nagrodzona statuetką Kryształowego Kolibra, przyznaną za najlepszy diabetologiczny program edukacyjny 2010 roku.

Akademia Edukacyjna, to cykl spotkań dotyczących kontrolowania cukrzycy dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę na temat sposobów radzenia sobie z chorobą oraz wyrównywania cukrzycy typu 1 z zastosowaniem pompy insulinowej. Podczas warsztatów są również przekazywane praktyczne informacje dotyczące kontroli cukrzycy.

Zajęcia są m.in. adresowane do studentów cierpiących na cukrzycę, którzy uczą się z dala od dotychczasowego miejsca zamieszkania i nie zawsze wiedzą, gdzie znaleźć specjalistyczną klinikę albo dokąd udać się po recepty na insulinę i jak radzić sobie z innymi formalnościami.

Ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkań jest możliwość refundacji pomp insulinowych i osprzętu dla osób z cukrzycą typu 1. Dodatkowo uczestnicy Akademii Edukacyjnej mogą stanowić doskonałą grupę wsparcia, pomagając sobie choćby w zawarciu nowych znajomości.

Akademia Edukacyjna dla osób z cukrzycą typu 1 jest inicjatywą podjęta w 2007 roku. Ogromne zainteresowanie warsztatami spowodowało, że w kolejnych edycjach Akademii warsztaty organizowane są w coraz większej liczbie miast. Spotkania w ramach Akademii 2010/2011 odbywają się w dziesięciu miastach: Szczecinie, Poznaniu, Koszalinie, Gdańsku, Białymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi i Warszawie. W każdym mieście odbędzie się po dziewięć spotkań.

– Staramy się dotrzeć przede wszystkim do młodych osób, które wkraczają w nowy etap swojego życia i wyjeżdżają z domów rodzinnych na studia. Te zmiany często nie są łatwe, oznaczają konieczność odnalezienia się w nowej sytuacji i nowym miejscu oraz dostosowania się do nowego stylu życia – powiedział Michał Wolny, szef działu Medtronic Diabetes, odbierając nagrodę Kryształowego Kolibra.

Dobrze wyedukowany pacjent ma możliwość sprawowania kontroli nad chorobą, a dzięki zdobytej wiedzy ma również wpływ na stan swojego zdrowia.
 
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: prof. zw. dr hab. Jacek Sieradzki z Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Krakowie oraz dr hab. med. Jerzy Starzyk z Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Więcej informacji na temat edukacyjnych warsztatów, Akademii Edukacyjnej oraz szczegółowy program spotkań można znaleźć na stronie www.pompy-medtronic.pl.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH