Małopolskie: wszystko o profilaktyce raka piersi i szyjki macicy

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od dwóch lat realizuje projekt "Z profilaktyką na TY!". Kolejne ze spotkań w ramach akcji odbędzie się 15 listopada w Balicach.

Celem projektu "Z profilaktyką na TY" jest zapobieganie i wczesne wykrywanie raka piersi oraz raka szyjki macicy wśród dziewcząt i dorosłych mieszkanek powiatu krakowskiego.

Składa się on z trzech elementów:
- prelekcji dla uczennic klas I i II ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krakowskiego na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy (październik - listopad br.);
- spotkania dla kobiet dojrzałych z czterech gmin powiatu krakowskiego, zachęcające kobiety do wykonywania regularnych badań, niepalenia tytoniu, aktywnego spędzania czasu wolnego (październik - listopad br.);
- konkursu dla matek i córek na opracowanie i wykonanie formy przekazu promocyjnego (np.: maskotki, plakatu, logo, hasła, fotoreportażu, prezentacji, spotu reklamowego itp.) zachęcającego kobiety do wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

Trzecie spotkań w ramach projektu odbędzie się w Balicach w piąek (15 listopada) o godz. 17 w Budynku Posterunku - Sołtysówce. W programie spotkania jest m.in. nauka samobadania piersi, wykład o epidemiologii i diagnostyce kobiecych chorób nowotworowych.
 
Ostatnie spotkanie odbędzie się 6 grudnia (piątek) o godz. 17 w Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach z siedzibą w Wawrzeńczycach.

Projekt jest współfinansowany ze środków Powiatu Krakowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH