MZ przypomina o Światowym Dniu Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia 2012, który obchodzony będzie 7 kwietnia, poświęcony zostanie zagadnieniom starzenia się i zdrowia - informuje na stronie internetowej Ministerstwo Zdrowia.

Tegoroczna kampania skupia się na tym, w jaki sposób zachowanie dobrego stanu zdrowia w czasie trwania całego życia może pomóc starszym osobom cieszyć się pełnym i produktywnym życiem. Szacuje się, że w najbliższym czasie na świecie liczba osób w wieku powyżej 80 i 90 będzie najwyższa w historii ludzkości. Do 2050 udział osób w wieku powyżej 80 lat w populacji ogólnej wzrośnie prawie czterokrotnie.

Zmieniająca się struktura demograficzna polskiej populacji wymaga kompleksowych rozwiązań w systemie opieki zdrowotnej. Jedną z propozycji Ministerstwa Zdrowia jest zmiana w procesie kształcenia kadr medycznych w zakresie geriatrii.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, departament pielęgniarek i położnych Ministerstwa Zdrowia we współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego realizować będzie projekt: ”Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej”.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH