Ministerstwo Zdrowia opublikowało rozporządzenie w sprawie minimalnych wymagań dla zakładów opieki zdrowotnej ubiegających się o wydanie zgody na prowadzenie działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące w celach medycznych, polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu radioterapii onkologicznej.

Istotą projektowanej zmiany jest wprowadzenie nowego okresu przejściowego, do 31 grudnia 2015 r., w którym dopuszcza się udział fizyków bez specjalizacji w czynnościach zastrzeżonych na gruncie rozporządzenia dla fizyków medycznych. Dotychczasowy okres przejściowy, który zakończył się w 2010 r. okazał się niewystarczający i powstała potrzeba wprowadzenia dodatkowego okresu do dnia 31 grudnia 2015 r.

Analogiczny okres przejściowy dla fizyków bez specjalizacji został wprowadzony w projekcie rozporządzenia zmieniającym rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej (Dz. U.  Nr 51, poz. 265).Projekt rozporządzenia został przekazany do uzgodnień zewnętrznych.

Termin zgłaszania uwag mija 22 grudnia 2011r.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH