Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikaty zawierające listy oferentów, którzy spełnili wymogi formalne w ramach Programu Wieloletniego na lata 2011-2020 "Narodowy Program Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej w trzech niezależnych od siebie zadaniach.

W ramach zadania dotyczącego finansowania pozyskiwania i przechowywania komórek krwiotwórczych krwi pępowinowej dla biorcy niespokrewnionego wyłoniono sześć podmiotów: Polski Bank Komórek Macierzystych S. A. W Warszawie, NZOZ Bank Komórek Macierzystych LONGA VITA Sp. z o.o. W Szczecinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Bank Krwi Pępowinowej Macierzyństwo w Krakowie, NZOZ Progenis Sp. z o.o. W Krakowie oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Więcej: www.mz.gov.pl

Kontynuacją przygotowania do przeszczepienia hodowanych komórek chrząstki, naskórka lub ścięgien i łąkotek pobranych od osób zmarłych lub opon mózgowych i kości czaszki zajmą się: IMC Impomed Centrum S.A. W Warszawie, Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, NZOZ „FRK HOMOGRAFT” w Zabrzu, oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Więcej: www.mz.gov.pl

Warunki formalne w odniesieniu do realizacji zadania: kontynuacja przeszczepienia rogówki u chorych z ryzykiem utraty przeszczepu z przyczyn immunologicznych spełniły natomiast: Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH