Ministerstwo Zdrowia opublikowało na stronie internetowej konkursy ofert na wybór realizatorów programu zdrowotnego pt.:„Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych”, w trzech odrębnych zadaniach”, na lata 2013-2014.

Pierwszy z nich dotyczy zadania pn.: „Szkolenie lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej z zakresu diagnostyki nowotworów, postępowania terapeutycznego oraz opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym”.

Celem zadania jest poprawa wyleczalności nowotworów złośliwych u osób dorosłych poprzez szerokie włączenie lekarzy specjalistów chirurgii ogólnej do procesu radykalnego i paliatywnego leczenia onkologicznego.

Więcej: www.mz.gov.pl

Drugi konkurs odnosi się do wyboru realizatorów zadania pn.: „Szkolenie lekarzy patomorfologów w zakresie histopatologii onkologicznej”.

Celem zadania jest: wprowadzenie do diagnostyki histopatologicznej standardów opartych o wytyczne WHO, American Joint Committee on Cancer (AJJC) i Union for International Cancer Control (UICC) według College of American Pathologists (CAP); upowszechnienie wiedzy wśród patologów z zakresu umiejętności stosowania aktualnych światowych standardów diagnostycznych i przeszkolenie 100 lekarzy patomorfologów z zakresu histopatologii onkologicznej do końca 2013 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Trzeci konkurs dotyczy ofert na wybór realizatorów zadania pn.: „Szkolenie lekarzy w zakresie nowoczesnych technik obrazowania w onkologii.”

Celem zadania jest podniesie kwalifikacji lekarzy radiologów oraz innych klinicystów z nimi współpracujących w zakresie zastosowania nowych technologii obrazowania narządów w onkologii.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH