MZ: międzynarodowe spotkanie nt. leczenia nowotworów u dzieci

Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Pediatrii Onkologicznej (SIOPE) w Brukseli zorganizowało w Warszawie robocze spotkanie przedstawicieli europejskich ośrodków pediatrii onkologicznej oraz przedstawicieli europejskich ministerstw zdrowia.

Jak poinformowało MZ, spotkanie poświęcone było diagnostyce i opiece nad dziećmi z chorobami onkologicznym, odbyło się w czwartek (20 października).

Otwierając obrady ekspertów, minister zdrowia Ewa Kopacz podkreśliła rolę wczesnej diagnostyki w leczeniu nowotworów u dzieci.

- Obecnie szansę na całkowite wyleczenie ma ponad 2/3 dzieci i młodzieży, a w niektórych rodzajach nowotworów odsetek ten sięga ponad 90%. Szanse na wyleczenie tych dzieci w ogromnej mierze zależą od wiedzy, doświadczenia i intuicji medycznej lekarzy pierwszego kontaktu i wczesnego rozpoznania choroby - powiedziała minister zdrowia.

Zaznaczyła również, że prace nad ustanowieniem i przyjęciem Europejskich Standardów Opieki nad Dziećmi z Chorobami Onkologicznym stanowią kolejny krok w kierunku realizacji wiodącego priorytetu polskiej Prezydencji, którym jest zmniejszanie różnic w zdrowiu społeczeństw Europy.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH