Lubuskie: trwa serial skarg na konkursy o ratownictwo medyczne

NZOZ Szpital im. dr. R. Śmigielskiego "Nowy Szpital" w Skwierzynie oraz Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego w Krośnie Odrzańskim wystosowały do Ministerstwa Zdrowia skargę na działanie Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Skarga dotyczy przeprowadzania postępowań w celu wyłonienia świadczeniodawców udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego w rejonie żagańskim i rejonie krośnieńskim.

Szpitale podnoszą zarzut "nadużycia przez dyrektora oddziału lub osoby mu podległe udzielonych uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na ww. osobach obowiązku prawidłowego przeprowadzenia postępowań konkursowych".

- Gdybyśmy przegrali konkurs w uczciwy sposób, gdyby oferta konkurencji była rzeczywiście lepsza, pogodzilibyśmy się z porażką. Ale takiej sytuacji nie było! Trudno oprzeć się wrażeniu, że Lubuski Oddział NFZ przeprowadził konkurs w sposób preferujący konkretny podmiot - wyjaśnia Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

Jolanta Krug, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Zielonej Górze informuje z kolei nas, że "ww. świadczeniodawcy skorzystali z przysługującego im uprawnienia wynikającego z zapisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i złożyli odwołania dotyczące rozstrzygnięcia postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ratownictwo medyczne na rejon żagański i krośnieński".

- W obu przypadkach dyrektor LOW NFZ wydał decyzję administracyjną oddalającą odwołanie. W przypadku rejonu żagańskiego zostało wniesione odwołanie od decyzji dyrektora lubuskiego oddziału Funduszu do Prezesa NFZ. Zatem postępowanie odwoławcze jest w toku. W przypadku rejonu krośnieńskiego decyzja dyrektora LOW NFZ oddalająca odwołanie została wydana w dniu dzisiejszym (29 lipca) - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Krug.

Jak zaznacza, świadczeniodawcom przysługuje również prawo do złożenia skargi do Sądu Administracyjnego od decyzji Prezesa NFZ.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH