Łódzkie: siedem dodatkowych karetek i zespołów ratowniczych

Od 1 lipca na terenie Łodzi Śródmieścia, Zgierza, Opoczna, Poddębic, Łęczycy, Skierniewic i Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie) będzie pracowało siedem dodatkowych karetek i zespołów ratowniczych.

Na wniosek wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej minister zdrowia wydał zgodę na uruchomienie w regionie siedmiu nowych, podstawowych zespołów ratownictwa medycznego. Od 1 lipca dodatkowe karetki będą świadczyły całodobową pomoc dla mieszkańców: Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Łęczycy, Łodzi, Zgierza, Poddębic oraz Opoczna.

Jak poinformował Krzysztof Sztrajber, zastępca dyrektora biura wojewody łódzkiego, z analiz Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w tych rejonach zapotrzebowanie na dodatkowe zespoły ratownictwa było największe. Koszt ich funkcjonowania zostanie pokryty ze środków przekazanych wojewodzie na działalność zespołów ratownictwa medycznego na 2012 r.

- Po pierwszym półroczu okazało się, że w budżecie wojewody jest rezerwa na ratownictwo medyczne. Dodatkowe zespoły pojawią się w rejonach, gdzie czas oczekiwania na przyjazd karetki był najdłuższy. Poprawi to stan zabezpieczenia medycznego mieszkańców regionu - powiedział Sztrajber.

Po zwiększeniu liczby zespołów ratownictwa Rawa Mazowiecka i Skierniewice będą ich miały po cztery, Łęczyca, Poddębice i Opoczno - po trzy, a rejon Łodzi i Zgierza będzie obsługiwać w sumie 38 karetek (Łódź-Śródmieście - 29, Zgierz - cztery).

Od 15 czerwca działają także dwa sezonowe, wodne zespoły ratownictwa na Zalewie Sulejowskim i Zbiorniku Jeziorsko. Będą one funkcjonować do połowy września.

Województwo łódzkie zgodnie z planem działania systemu państwowego ratownictwa medycznego w 2012 roku podzielone zostało na 20 rejonów operacyjnych, które od początku roku obsługuje 98 zespołów ratownictwa medycznego - teraz będzie ich 105. Najwięcej rejonów obsługuje Niepubliczny ZOZ Falck. W woj. łódzkim jeden zespół ratownictwa przypada średnio mniej więcej na 26 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH