Kraków: dokąd zmierza zdrowie publiczne? dr Christoph Sowada, wicedyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego CM UJ

Studenci zdrowia publicznego dyskutują podczas konferencji w Krakowie ( 4-5 marca) m.in. o przyszłości tego kierunku studiów.

Inaugurując III Krakowską Konferencję Zdrowia Publicznego, prof. Beata Tobiasz-Adamczyk, pełnomocnik rektora UJ ds. dydaktyki Collegium Medicum, mówiła do studentów: – W systemie ochronie zdrowia jest wiele do zrobienia. Państwo, jako przyszli menedżerowie i pracownicy zdrowia publicznego, macie szansę ten system zmieniać.

– To od was będzie zależeć, jaki będzie ten system za 20-30 lat – dodał dr Christoph Sowada, wicedyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego CM UJ.

W programie konferencji zaplanowano m.in. wystąpienia zaproszonych gości i prezentacje wyników badań prowadzonych przez studentów dotyczące m.in. zarządzania i marketingu w ochronie zdrowia, gospodarki lekami, jakości świadczeń.

Konferencję organizują Uniwersytet Jagielloński, Koło Młodych Menedżerów Zdrowia i Fundacja Zdrowia Publicznego. Dyskusje towarzyszące obradom stanowią punkt wyjścia do debaty na temat roli i miejsca absolwentów kierunku zdrowie publiczne w systemie ochrony zdrowia.

Dyskusja ta będzie toczyć się również na łamach Rynku Zdrowia – patrona medialnego krakowskiej konferencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH