Komenda Główna Policji przeszkoli m.in. samorządowców z reagowania kryzysowego

2,1 tys. osób: urzędników samorządowych, policjantów, strażaków i przedstawicieli innych służb obejmuje projekt "Na granicy terroryzmu - szkolenia z zakresu reagowania kryzysowego". Realizuje go Komenda Główna Policji we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich.

Projekt dotyczy wschodniej części kraju: 66 gmin i 21 powiatów w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Finansowany jest w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Jego wartość to około 2,5 mln zł.

Chodzi o przygotowanie społeczności lokalnych, samorządów, służb publicznych do reagowania w sytuacjach kryzysowych. - Projekt ma w nazwie terroryzm, ale tak naprawdę mówimy o ulotnej granicy między zdarzeniami kryzysowymi, które na co dzień nas dotykają, a terroryzmem - poinformował insp. Krzysztof Lis z KGP.

W blisko 90 szkoleniach, które potrwają do wiosny 2014 r., weźmie udział w sumie 2,1 tys. osób z czterech województw. Będą to samorządowcy, policjanci, straż graniczna, państwowa i ochotnicza straż pożarna, pogotowie ratunkowe, GOPR, WOPR oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za reagowanie kryzysowe.

Chodzi o uzyskanie standardów postępowania na poziomie lokalnym. - Samo reagowanie kryzysowe nie zależy od służb, ale przede wszystkim od społeczności lokalnej, samorządów - dodał insp. Lis.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH