Katowice: pacjenci onkologiczni sami oceniają szpitale

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach to najlepiej oceniana obecnie przez pacjentów placówka onkologiczna w Polsce - wynika z danych projektu Onkomapa.

Katowicka placówka otrzymała 4,8 pkt wyprzedzając Klinikę Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie (4,7 pkt) oraz Katedrę i Klinikę Onkologii i Radioterpaii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku (4,6 pkt).

Portal Onkomapa jest inicjatywą organizacji pacjentów Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych i zawiera wyłącznie oceny samych pacjentów, przekazywane poprzez wypełnienie online anonimowej ankiety.

Jak wyjaśniła Agata Polińska, współzałożycielka fundacji Alivia, pytania zawarte w ankiecie dotyczą m.in. opieki, organizacji leczenia i samego leczenia, wyposażenia szpitala oraz przestrzegania praw pacjenta w placówce. Uzyskane w ten sposób wyniki mają - zdaniem organizacji pacjentów - pomóc chorym w podejmowaniu decyzji na temat wyboru miejsca leczenia. 

Jak już pisaliśmy, na portalu można się też zapoznać z wynikami pilotażowego badania satysfakcji ponad 1800 pacjentów ze świadczonych im usług, które w listopadzie i grudniu 2013 r. przeprowadził TNS Polska w 28 ośrodkach w całym kraju.

Bartosz Poliński, współzałożyciel Alivii zwrócił uwagę, że wyjściowo badanie zaplanowano w 40 placówkach, ale 12 z nich ostatecznie nie zgodziło się na jego przeprowadzenie.  

Projekt Onkomapa jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE. 

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH