KIF o konieczności uzyskania prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Krajowa Rada Fizjoterapeutów przyznała 30 maja br. kolejnym 1977 osobom prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty oraz wydała jedną negatywną decyzję o nieprzyznaniu prawa wykonywania zawodu - informuje samorząd zawodowy fizjoterapeutów.

- Szacujemy, że w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów można dziś znaleźć już prawie 8 pro. aktywnych zawodowo fizjoterapeutów. To całkiem sporo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Izba działa od czterech miesięcy - mówi Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

- Apelujemy do fizjoterapeutów o składanie wniosków. Jednocześnie ostrzegamy, że złożenie ich na ostatnią chwilę może wydłużyć czas ich rozpatrywania. A po 31 maja 2018 fizjoterapeuta to tylko ta osoba, która t kto uzyskała prawo wykonywania tego zawodu - podkreśla.

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, która weszła w życie rok temu nakłada na wszystkich fizjoterapeutów obowiązek uzyskania prawa wykonywania zawodu i przynależności do Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF), co skutkuje uzyskaniem stosownego dokumentu oraz ujawnieniem danych w Krajowym Rejestrze Fizjoterapeutów.

Licencja oraz wpis w Rejestrze jest potwierdzeniem, zarówno dla pacjentów, jak i płatników publicznych, uzyskanych przez fizjoterapeutę kwalifikacji zawodowych.

Ustawa wprowadziła okres przejściowy do 31 maja 2018, w którym można było pracować jako fizjoterapeuta na dotychczasowych zasadach. Po zakończeniu okresu przejściowego tylko osoby będące członkami samorządu fizjoterapeutów z potwierdzonymi kwalifikacjami zawodowymi będą mogły zgodnie z prawem wykonywać ten zawód.

Pełna informacja na temat składania wniosków i wymaganych dokumentów znajduje się na stronie www.kif.info.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH