Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych podjęła uchwałę o zaprzestaniu prowadzenia poboru składek z tytułu ubezpieczenia grupowego OC. Uchwała weszła w życie 31 marca 2016 roku. Oznacza to, że nowa umowa z Interpolską (ubezpieczycielem) od 01.04.2016 r. nie będzie podpisana.

W związku z tym KIDL 4 kwietnia poinformowała diagnostów laboratoryjnych korzystających z ubezpieczenia OC poprzez KIDL, że wszystkim, którzy przelali do KIDL składkę za cały rok 2016, zostanie zwrócona nadwyżka.

W związku z licznymi zapytaniami diagnostów, którzy do tej pory opłacali składkę OC za pośrednictwem KIDL, dyrektor Biura KIDL wyjaśnił, że diagnosta jako pracownik (gdy wykonuje swoje czynności zawodowe wyłącznie w oparciu o umowę o pracę) narażony jest zasadniczo tylko na roszczenia ze strony zakładu pracy ograniczone do wysokości 3 pensji (ograniczenie zgodnie z Kodeksem pracy).

”Zanim podejmą Państwo decyzję o poszukiwaniu indywidualnego ubezpieczenia OC sugerowałbym sprawdzenie, jak jesteście Państwo chronieni przez OC zakładu pracy - waszego pracodawcy. Dopiero potem proszę podejmować decyzję o konieczności dodatkowego ubezpieczenia OC” - radzi Mariusz Lis, dyrektor Biura KIDL.

Czytaj: www.kidl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH