GRUPA PTWP

Jarosław: dwulatek hospitalizowany z powodu A/H1N1 wraca do domu

  • IB, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 09-11-2009 12:30

Dwuletni chłopczyk, u którego w ubiegłym tygodniu zdiagnozowana została grypa wywołana wirusem A/H1N1, wraca we wtorek do domu. Dziecko jest leczone w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

– Ponieważ u ojca chłopczyka, hospitalizowanego w Przemyślu, wykryto wirus nowej grypy, nasza czujność od początku była wzmożona – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Janina Dańczak-Walicka, zastępca dyrektora ds. lecznictwa jarosławskiego COM. – Poza testem przesiewowym wykonane zostały także inne badania, które wykazały ostatecznie obecność A/H1N1. Co ciekawe, nie wykazały jego obecności u matki dziecka.

Jak zaznacza zastępca dyrektora ds. lecznictwa COM w Jarosławiu, matka cały czas przebywa przy chłopczyku. We wtorek oboje wrócą do domu.

Ojciec dziecka jest jednym z trzech pacjentów z nową grypą leczonych na oddziale zakaźnym w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Oprócz niego  zachorował także funkcjonariusz Straży Granicznej oraz 11-letni chłopiec. Obaj wrócili niedawno z Ukrainy.

Czytaj więcej:    Wojewódzki Szpital w Przemyślu |  świńska grypa |  wirus A/H1N1 |  Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu |  Janina Dańczak-Walicka

Brak komentarzy

reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia