"Iskra dla serca": rusza program wczesnej defibrylacji

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, przy wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Katowice, organizuje akcję "Iskra dla serca".

Celem projektu jest poprawa skuteczności pierwszej pomocy udzielanej na terenie polskich miast, ze szczególnym naciskiem na popularyzację idei automatycznej defibrylacji zewnętrznej (AED).

Organizatorzy wyróżniają trzy płaszczyzny, na których powyższy cel będzie realizowany.

Po pierwsze: promocja polegająca na szeroko zakrojonej akcji mającej na celu informację czym jest AED, jak znaleźć i użyć AED w razie potrzeby, dlaczego pierwsza pomoc i wczesna defibrylacja są tak ważne oraz aspekty prawne związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Po drugie: edukacja związana z przeprowadzeniem serii bezpłatnych, niecertyfikowanych szkoleń dla szkół oraz studentów uczelni wyższych.

Po trzecie: poprawa dostępności AED poprzez oznakowanie urządzeń już dostępnych na terenie polskich miast, sprawdzenie ich stanu technicznego i ścisłą współpracę z projektem internetowej mapy AED.

Początek realizacji projektu planowany jest na kwiecień br. Czas trwania najbardziej intensywnych działań, w tym szkolenia i akcję promocyjną, zależy natomiast od środków finansowych oraz dostępnych zasobów.

- Obecnie staramy się o pieniądze. Kluczową rolę odgrywają tu samorządy lokalne, ale także
prywatne firmy, które wykażą zainteresowanie tematyką prozdrowotną - mówi Marek Dryżałowski, koordynator projektu. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH