Internetowa pomoc dla chorych na astmę

Od połowy stycznia chorzy na astmę w Polsce mogą znacznie poprawić jakość swojego życia i skuteczność terapii, korzystając z programu Moja Astma. Program to prosta darmowa aplikacja, z której można korzystać, mając jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu.

Korzystający z programu pacjent uzyskuje m.in. dostęp do rzetelnej i pełnej informacji o chorobie oraz wskazówek, jak dbać o siebie. Otrzymuje również narzędzia, ułatwiające kontrolę astmy i bieżącą komunikację z lekarzem.

Dzięki odpowiedzi na kilka sprofilowanych pytań, dotyczących przestrzegania zaleceń terapeutycznych, pacjent może bezpośrednio na swój adres e-mail lub na telefon komórkowy otrzymać informacje - wskazówki postępowania - dobrane indywidualnie do jego potrzeb.

Zamieszczony na stronie Test Kontroli Astmy pozwala ocenić stan zdrowia, dostrzec niepokojące objawy i w razie potrzeby - przekazywać wyniki tych obserwacji (wystarczy wydrukować gotowy raport) lekarzowi nie tylko podczas wizyty kontrolnej, ale też na bieżąco - drogą elektroniczną.

Jednocześnie sieć telefoniczna lokalizuje pacjenta i bezpośrednio na jego telefon dostarcza mu informacji - o pogodzie, stężeniu pyłków w atmosferze i zanieczyszczeniu powietrza - wszystkie te czynniki wpływają istotnie na samopoczucie chorego.

Program został opracowany z pomocą grupy wybitnych polskich oraz brytyjskich ekspertów - lekarzy, naukowców, osób zajmujących się edukacją zdrowotną. W Polsce wdrażany jest pod okiem ekspertów z dziedziny chorób płuc, m.in. prof. Bolesława Samolińskiego, prof. Piotra Kuny oraz dr. Piotra Dąbrowieckiego.

Program jest przeznaczony dla wszystkich chorych na astmę, którzy ukończyli 12 lat. Eksperci mają nadzieję, iż dzięki temu programowi liczba pacjentów, którzy mimo astmy żyją pełnią życia, znacząco wzrośnie.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH