Grzegorz Goryszewski zapowiada prywatną rewolucję w polskiej psychiatrii Dr Grzegorz Goryszewski; FOT. PTWP

Grzegorz Goryszewski rzuca wyzwanie państwowemu systemowi opieki psychiatrycznej. Przygotowuje projekt kompleksowego leczenia chorób psychicznych. Chce stworzyć ogólnopolską sieć prywatnych ambulatoriów psychiatrycznych, wybudować nowoczesne szpitale, a nawet centrum naukowo-badawcze w Ciechocinku. Mrzonki? Niekoniecznie.

Dr Goryszewski to znana postać w medycznym biznesie. Po studiach lekarskich w Warszawie wyjechał do USA, by kształcić się na University of South Carolina. Pracował w Health and Human Services Finance Commission, dzięki czemu poznał amerykański system ochrony zdrowia. W Stanach Zjednoczonych otworzył też swoją pierwszą firmę.

Kim jest Goryszewski?
Po powrocie do kraju rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie zrobił specjalizację z kardiochirurgii. Jego praca doktorska zdobyła nagrodę Fundacji Nauki Polskiej.

O amerykańskich doświadczeniach w biznesie nie zapomniał. W 2005 roku założył spółkę medyczną Allenort Kardiologia i stworzył sieci klinik kardiologii interwencyjnej. W najlepszym okresie zatrudniał 800 kardiologów i pielęgniarek kardiologicznych. Był pomysłodawcą i głównym realizatorem sprowadzenia do Polski technologii Gamma Knife.

Teraz stawia na szalę swój dorobek i pieniądze, które zarobił na kardiologii interwencyjnej.

- Ja nie wyprowadzam pieniędzy do rajów podatkowych. Po prostu robię swoje i marzę, żeby coś po mnie pozostało. Ryzyko jest ogromne, może się nie udać. Ale dopóki nie spróbujemy, to się nie przekonamy - tłumaczy idee tworzenia ośrodków psychiatrycznych poza państwowym systemem, w oparciu o własne zasoby finansowe i pieniądze od przyszłych pacjentów.

- Kiedy otwierałem własny biznes, zewsząd słyszałem, że prywatne firmy w Polsce spijają śmietankę, korzystając z tego, że zajmują się tylko najbardziej lukratywnymi procedurami. Mnie to przez cały czas bolało, okropnie przeszkadzało, bo nie miałem takiego poczucia. Uprawiałem rzetelnie medycynę, pracując przez kilkanaście lat jako kardiochirurg w Instytucie Kardiologii. To naturalne, że zająłem się kardiologią i kardiochirurgią, w których procedury akurat były dobrze wycenione - wyjaśnia prezes i założyciel Grupy Allenort.

Wskazuje, że dzięki odpowiedniemu finansowaniu kardiologia stanęła na nogi i udało się np. wydłużyć średnio o dziesięć lat życie mężczyzn po sześćdziesiątce.

- Polska jest jednym z niewielu krajów, w których w ciągu 2 godzin można otrzymać pomoc kardiologiczną w szpitalu uniwersyteckim - podkreśla ze satysfakcją i zapowiada, że wykorzysta biznesowe doświadczenia z kardiologii interwencyjnej i doprowadzi w polskiej psychiatrii do skoku terapeutycznego i organizacyjnego.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH