Gorzów Wlkp.: w szpitalu wojewódzkim rusza nefrologia dziecięca

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim rozszerzył działalność o nefrologię dziecięcą.

Jak informuje Lubuski Urząd Marszałkowski, dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego Gorzowie Wlkp. zwróciła się z wnioskiem o dokonanie zmian w dotychczas obowiązującym statucie jednostki. Chodziło o zmianę "Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej" na "Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Neurologii i Nefrologii Dziecięcej". Uchwałę w tej sprawie przyjął Sejmik Województwa Lubuskiego na posiedzeniu 21 marca br.

Dotychczas dzieci ze schorzeniami nefrologicznymi hospitalizowane były na oddziale dziecięcym lub chirurgii dziecięcej, jednak świadczenia te nie mogły być rozliczane z NFZ w zakresie nefrologii dziecięcej. Szpital zatrudnił lekarzy specjalistów z zakresu nefrologii dziecięcej, co pozwoli na złożenie oferty do Funduszu w tym zakresie.

Zmiana dotyczyła również przeniesienia Wojewódzkiej Poradni Urologicznej i Wojewódzkiej Poradni Anestezjologicznej i Zwalczania Bólu z Zespołu Szpitalnego przy ul. Dekerta do Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka oraz przeniesienia Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego z Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka do Zespołu Szpitalnego przy ul. Dekerta.

Dokonanie tej zmiany pozwoli na zakontraktowanie z NFZ procedur udarowych według wyższych stawek, ponieważ szpital zapewni pacjentom bezpośredni i całodobowy dostęp do diagnostyki obrazowej (rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i inne).

Zmiany nastąpiły także w nazwie "Poradni Chorób Odzwierzęcych" na "Poradnię Chorób Zakaźnych", zgodnie z wymaganiami NFZ. Poradnia realizuje świadczenia w zakresie chorób zakaźnych, a nie tylko odzwierzęcych. Ze statutu wykreślona została Wojewódzka Poradnia Endokrynologiczna i Chorób Tarczycy. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH