Gdańsk: siedem szpitali zaopiekuje się uczestnikami Euro 2012

Do dyspozycji piłkarzy, kibiców oraz urzędników, działaczy i VIP-ów przygotowanych zostanie siedem gdańskich szpitali. Dotychczas zapowiadano, że będą to cztery lecznice.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, do obsługi imprezy wybrano szpital Swissmedu, Pomorskie Centrum Traumatologii, Szpital Specjalistyczny Świętego Wojciecha w Gdańsku-Zaspie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, ZOZ MSWiA w Gdańsku, Pomorskie Centrum Toksykologii i Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych.

Dwa ostatnie z wymienionych wytypowano ze względu na doświadczenie w leczeniu pacjentów pod wypływem używek (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz chorób zakaźnych. Gdański szpital MSWiA nie spełnia wymogów, m.in. brakuje w nim tomokomputera i nie ma szans, żeby kupić go przed Euro 2012. Dlatego zdecydowano, że lecznica będzie wspomagana przez Swissmed.

Jak informuje organizator Euro 2012, w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu przygotowanych będzie 26 szpitali referencyjnych. Każdy z nich został przypisany do konkretnego obszaru, na którym będą przebywać goście t,urnieju. Oddzielne szpitale referencyjne zostały wyznaczone dla drużyn piłkarskich podczas pobytu w miastach gospodarzach oraz dla gości UEFA. Dodatkowo w każdym mieście wskazany został szpital zakaźny i szpital dziecięcy, który będzie sprawował opiekę nad najmłodszymi kibicami.

Szpitale referencyjne są jednym z kluczowych obszarów opieki medycznej i ratownictwa, objętym przygotowaniami do  Euro 2012. Są to pełnoprofilowe placówki dysponujące oddziałem ratunkowym, oddziałem chorób wewnętrznych oraz oddziałem chirurgicznym, z uwzględnieniem chirurgii urazowej. Istotnym kryterium jest ich położenie w sąsiedztwie miejsc oficjalnych turnieju - takich jak np. stadion czy strefa fanów, gwarantujące najkrótszy czas transportu osoby chorej lub poszkodowanej do szpitala. 


CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH