Gdańsk: pracownicy przychodni wenerologicznej pytają o przyszłość placówki

Personel Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Gdańsku obawia się o losy lecznicy po przeprowadzce do budynku byłego szpitala kolejowego.

W lipcu 2010 r. Rada Społeczna placówki zaproponowała alternatywną siedzibę w budynku przy ul. Lecha 1 na gdańskim Przymorzu.

Marszałek Mieczysław Struk zadeklarował, że lokalizacja zostanie sprawdzona. Równocześnie pracownicy przychodni zlecili wykonanie ekspertyzy. Według niej remont i dostosowanie budynku do wymogów unijnych kosztowałoby 700 tys. zł. Ekspertyza Urzędu Marszałkowskiego różniła się jednak zasadniczo. Pomysł upadł.

Przeprowadzka przychodni do budynku byłego szpitala kolejowego, gdzie właśnie trwa remont, zaplanowana jest na 16-17 września 2010 r. Od 20 września przychodnia ma już przyjmować pod nowym adresem.

– Mimo że termin przeprowadzki jest bliski, losy placówki są niejasne. Byliśmy w remontowanych wnętrzach i trudno nam sobie wyobrazić, by kontrakt, który przychodnia podpisała z NFZ mógł być tam realizowany zgodnie z umową i bez strat dla pacjentów – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Orłowska, przedstawiciel załogi.

W jej opinii, w sprawie działalności przychodni jest wiele sprzecznych zdań, brakuje też klarownych informacji co do dalszej pracy lecznicy.

– W efekcie pacjenci są zapisani tylko na wizyty do 15 września, a o tym, jak będzie pracować przychodnia po 20 września niewiele możemy powiedzieć. 6 września przedstawiciele załogi spotkali się z marszałkiem Strukiem. Przekazaliśmy mu też pismo, w którym zwróciliśmy się o wyjaśnienie istotnych dla działania przychodni spraw, dotyczących m.in. pracy laboratorium mykologicznego czy pracowni serologii swoistej kiły – jedynej takiej placówki w województwie pomorskim – podkreśla Orłowska.

Zwraca też uwagę, że placówka już nie pracuje na 100 proc. swoich możliwości. Dotyczy to badań na obecność wirusa HIV: - Sprzęt zakupiony kosztem m.in. naszych oszczędności na premiach, stoi bezczynnie. Pracują u nas osoby specjalnie przeszkolone do prowadzenia pacjentów z wirusem HIV. Ich potencjał też jest marnowany – zaznacza Jolanta Orłowska. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH