Gdańsk: GUMed uruchamia unit bariatryczny W ramach Centrum pacjenci zostaną otoczeni kompleksową opieką przed i pooperacyjną Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W poniedziałek (22 maja) w ramach Europejskiego Dnia Otyłości zostanie uroczyście otwarte w Gdańsku Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych, międzyjednostkowa platforma kliniczna i naukowa powołana z inicjatywy prof. Marcina Gruchały, rektora GUMed.

Tworzy ją wielodyscyplinarny zespół specjalistów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zajmujący się leczeniem i badaniami otyłości patologicznej i chorób jej towarzyszących we współpracy z Kliniką Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej GUMed.

Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych to bariatryczny unit, który w sposób holistyczny będzie zajmował się otyłością i chorobami metabolicznymi. Pacjent zostanie otoczony opieką najwyższej klasy specjalistów na całej ścieżce terapii chorób metabolicznych i otyłości od momentu kwalifikacji i przygotowania do operacji, operacji i opieki pooperacyjnej.

Zabiegi przeprowadzane w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Transplantacyjnej GUMed wykonywane są w systemie FAST TRACK, tzw. szybkiej ścieżki, opartego na protokole kompleksowej opieki okołooperacyjnej dla poprawy wyników leczenia (ERABS, Enhanced Recovert After Bariatric Surgery).

Wszystkie składowe tego protokołu mają na celu jak najszybsze przywrócenie pełnej sprawności chorego po wykonanej operacji. Standardem jest wypis ze szpitala w dzień po operacji, a zabiegi wykonywane są metodami małoinwazyjnymi. Po wypisie pacjent odbywa wizyty kontrolne w przyklinicznej poradni. Ponadto pozostaje w bezpośrednim kontakcie z lekarzami, którym przez okres 7 dni po wypisie codziennie raportuje o stanie zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH