Gdańsk: Caritas rusza z domem opieki medycznej Pacjenci w ocenie skali poziomu samodzielności Barthel muszą mieścić się w granicach 40-65 punktów. Fot. Shutterstock

W Gdańsku Caritas uruchamia nową placówkę - Dzienny Dom Opieki Medycznej. To miejsce dla osób po hospitalizacji, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie w domu.

Jak informuje Caritas na pacjentów czeka nie tylko domowa atmosfera, ale i bezpłatna opieka specjalistów, rehabilitacja i gorący posiłek.

Z usług placówki będą mogły skorzystać osoby bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, których stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki pielęgniarskiej, opiekuńczej, rehabilitacyjnej. Placówka udzieli też wsparcia i edukacji zdrowotnej osobom, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystały ze świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia szpitalnego.

Wszyscy pacjenci w ocenie skali poziomu samodzielności Barthel muszą mieścić się w granicach 40-65 punktów oraz posiadać prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

Przyjęcia do ośrodka będą odbywały się w oparciu o skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a w przypadku pacjentów po hospitalizacji lekarza udzielającego świadczeń w szpitalu.

Czas pobytu będzie uzależniony od potrzeb chorego i może wynieść od 30 do 120 dni (od 4 do 8h dziennie, 5 dni w tygodniu).

W zakres świadczeń udzielanych w placówce wchodzi m.in opieka pielęgniarska, w tym edukacja pacjenta dotycząca samoopieki i samopielęgnacji konsultacje z lekarzami specjalistami w dziedzinie rehabilitacji medycznej oraz geriatrii, doradztwo w doborze odpowiednich wyrobów medycznych, terapia zajęciowa, wsparcie psychologiczne i gorący posiłek

Pobyt jest bezpłatny.

Więcej: www.caritas.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH