GIS: z higieną na koloniach i obozach coraz lepiej, ale...

Stan higieny i przechowywania żywności na koloniach i obozach poprawia się, jednak służby sanitarne nadal mają sporo pracy - poinformował w środę (10 sierpnia) zastępca głównego inspektora sanitarnego Jan Orgelbrand.

Dodał, że szczegółowe wyniki kontroli sanepidu będą znane po wakacjach. 

Kierownik działu nadzoru sanitarnego małopolskiego sanepidu Stanisław Pawlus zaznaczył, że od 25 lipca do 5 sierpnia wypoczywało w tym regionie 5 tys. dzieci i młodzieży. Najwięcej w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim i nowosądeckim. 

- Nasze kontrole są prowadzone w miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży, obiektach wokół nich, na placach zabaw, boiskach, basenach - podkreślił Pawlus. 

Stwierdzone uchybienia dotyczyły przede wszystkim żywności, m.in. mycia jajek i segregowania produktów. Były także problemy z higieną rąk osób pracujących w kuchniach. Niektóre z nich nie miały także nakryć głowy, zdarzyło się, że paliły papierosy podczas przygotowaniu posiłków.

Olsztyński sanepid, który sprawdzał m.in. mazurskie kolonie i obozy, poinformował, że w czterech obiektach kontrola wykazała brak czystości i porządku. Pracownicy niektórych stołówek nie posiadali orzeczeń lekarskich. Sprzęt był zniszczony lub zużyty. W części pomieszczeń brakowało bieżącej ciepłej wody. Brakowało warunków do mycia rąk, a pomieszczenia nie były zabezpieczone przed owadami. 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH