Edukacja antysmogowa na Śląsku: jak ograniczyć to groźne dla zdrowia zjawisko? Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka i niekorzystnych zjawisk naturalnych. Fot. Fotolia

Programy edukacyjne, konkursy czy publikacje poświęcone problemowi smogu i temu jak ograniczać to groźne dla zdrowia zjawisko mogą liczyć na wsparcie finansowe w konkursie, ogłoszonym właśnie przez zarząd woj. śląskiego.

Pula środków dostępnych w otwartym konkursie ofert na zadania w dziedzinie edukacji publicznej z uwzględnieniem polityki antysmogowej, które będą realizowane w 2017 r., wynosi 54 tys. zł.

- Działania, jakie podejmujemy w walce ze smogiem, są wielopłaszczyznowe. Najważniejsza jest jednak kwestia świadomości i edukacji, szczególnie najmłodszych mieszkańców regionu. Od początku partnerem naszych działaniach są podmioty obszaru trzeciego sektora, które są najbliżej ludzi i które są autorami ciekawych inicjatyw. Dlatego też zachęcam - włączajmy się w działania, które uzmysłowią zagrożenia niską emisją - powiedział we wtorek (14 marca) marszałek województwa Wojciech Saługa.

Konkurs ma wspomagać rozwój oraz uzdolnienia dzieci i młodzieży, z uwzględnieniem polityki antysmogowej, poprzez organizowanie lub uczestnictwo w olimpiadach i konkursach tematycznych, wystawach, warsztatach, tworzenie programów edukacyjnych, wydawanie niskonakładowych i niekomercyjnych publikacji oraz nagrań fonograficznych i audiowizualnych.

Do konkursu mogą stanąć organizacje pozarządowe działające w obszarze edukacji, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe.

Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka i niekorzystnych zjawisk naturalnych - znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody.

Woj. śląskie jest jednym z najbardziej dotkniętych tym zjawiskiem regionów w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH