Już od 1 października niepełnosprawni mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli korzystać z nowych - większych, klimatyzowanych, wyposażonych w potrzebne zabezpieczenia - taksówek. 30-kilometrowy kurs ma kosztować 15 złotych. Koszt przejazdu w granicach 30 km wyniesie 15 złotych.

Bogdan Jaskołd, dyrektor Biura Polityki Społecznej mst. Warszawy:

– Mamy dziesięć nowych samochodów. Przewoźnik będzie przyjmował zlecenia i świadczył tę usługę od rana do późnego wieczora przez cały tydzień − dodaje Jaskołd. – Nowy przewoźnik będzie świadczył usługi dla osób niepełnosprawnych w Warszawie oraz w przypadku ich leczenia lub rehabilitacji w odległości 30 km od stolicy.

Usługa będzie świadczona przez 7 dni w tygodniu, w  godz. 8.00 – 22.00. Przewoźnik zapewni osobie niepełnosprawnej pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, a także w dotarciu do punktu docelowego wyznaczonego przez korzystającego, jego opiekuna prawnego lub asystenta. Ponadto osoba niepełnosprawna  ma prawo podróżować z osobą towarzyszącą. W specjalistycznym pojeździe muszą być zapewnione minimum dwa miejsca siedzące dla opiekunów.

Warto dodać, że samochód specjalistyczny powinien przewozić co najmniej dwie osoby niepełnosprawne na wózkach, z uwzględnieniem wymogów technicznych dotyczących wózków inwalidzkich elektrycznych. Taxi dla niepełnosprawnych będzie czasem łączyć kursy dla korzystających zabieranych z miejsc blisko położonych.

Osoby niepełnosprawne powinny zgłaszać przejazdy telefonicznie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem, (o przyjęciu i realizacji zamówienia decydować będzie kolejność zgłoszeń). Nie zmienia się cena za korzystanie z usług taxi dla niepełnosprawnych. Pasażer ponosi opłatę w wysokości 15 zł za każdy kurs (zryczałtowana długość to 30 km) i otrzymuje paragon z kasy fiskalnej lub na życzenie FV (ponieważ może ubiegać się o zasiłek celowy w OPS przy spełnianiu kryterium dochodowego).

Od 1 października zmienia się także numer telefonu, pod którym osoby niepełnosprawne z Warszawy i okolic mogą zamawiać specjalistyczną usługę przewozową - (022)  870-08-08

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH