W kilku miastach - tam gdzie działają poradnie leczenia bólu - jutro i w najbliższe soboty osoby cierpiące z powodu bólu będą mogły bez skierowania skorzystać z porad specjalistów zajmujących się leczeniem takich dolegliwości.

Akcja tych dni otwartych jest organizowana w ramach programu „Ulga w bólu”, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Inauguracja programu odbyła się 25 października w poradni leczenia bólu Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dzięki dniom otwartym pacjenci mają możliwość zapisać się na wizytę do lekarza bez wymaganego przez poradnie skierowania.

W sobotę (15 listopada) pacjenci będą mogli zgłaszać się bez skierowania do poradni na Śląsku. Pacjentów przyjmują: NZOZ Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego przy ul. Andersa 6a w Tychach oraz Poradnia Leczenia Bólu SP CSK Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Medyków 14 w Katowicach. W godzinach 9.00 - 16.00 porad udzielać będą lekarze specjaliści z zakresu medycyny bólu oraz psycholodzy. Poza konsultacjami medycznymi każdy pacjent otrzyma również bezpłatny poradnik zawierający informacje na temat rodzajów bólu oraz sposobów ich leczenia.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: (022) 321 51 85 w godzinach 9.00 - 17.00.

W następne soboty planowane są kolejne dni otwarte dla pacjentów - 22 listopada we Wrocławiu, 6 grudnia w Warszawie. Adresy poradni zostaną opublikowane na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

Jak wynika z badań zostało przeprowadzonych przez TNS OBOP w dniach 19-23 czerwca 2008 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1005 mieszkańców kraju w wieku od i powyżej 15 lat, aż 75% Polaków doświadczyło bólu, który uniemożliwiał im normalne funkcjonowanie wykonywanie codziennych obowiązków. Blisko co czwarty badany odczuwał ból często lub bardzo często. Badania zostały przeprowadzone w ramach inauguracji ogólnopolskiego programu skutecznej kontroli bólu - „Ulga w bólu”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH