Częstochowa: program zdrowotny dla dzieci z astmą i alergią

Częstochowa wdroży kolejny program zdrowotny dla mieszkańców. Tym razem opieką objęte zostaną dzieci walczące z astmą i alergią. Szacuje się, że każdego roku z programu skorzysta ok. 2 tys. dzieci z klas 1- 6 szkół podstawowych.

Realizatorzy programu, czyli poradnie alergologiczne lub pulmonologiczne dla dzieci posiadające kontrakt z NFZ, zostaną wyłonieni w drodze konkursu ofert. Program został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych. W całości będzie finansowany z budżetu miasta.

Głównym celem programu jest wczesne rozpoznanie astmy i innych chorób alergicznych u mieszkańców Częstochowy - uczniów klas 1-6 szkół podstawowych, poprawa jakości życia dzieci na nie chorujących i promowanie działań dotyczących uwarunkowań mających wpływ na stan osób chorych na astmę i alergię (edukacja, profilaktyka).

Program będzie realizowany w kilku etapach. Szacuje się, że każdego roku programem objętych zostanie ok. 2 tys. dzieci, w tym do etapu diagnostycznego zostanie zaproszonych ok. 15% beneficjentów, czyli ok. 300 dzieci.

Czytaj: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH