Bydgoszcz: w Juraszu otwarto nową poradnię leczenia ran Prof. Arkadiusz Jawień, kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, współtwórca i od 16 lat orędownik utworzenia Poradni Leczenia Ran w takim kształcie, w jakim jest ona dzisiaj, opowiada o inwestycji wiceministrowi zdrowia Jarosławowi Pinkasowi. Fot. Materiały prasowe

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy we wtorek (23 lutego) odbyło się uroczyste otwarcie nowego kompleksu Poradni Leczenia Ran Przewlekłych.

Jak informuje Marta Laska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, nowa poradnia (przeniesiona z IV piętra na I) dysponuje znacznie większym zapleczem lokalowym, ale również naukowo-badawczym. Obejmuje kilka, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt pomieszczeń, w tym trzy nowoczesne gabinety zabiegowe, gabinet konsultacyjno-diagnostyczny, gabinet edukacyjny i rejestrację.

Dzięki nowej, wyremontowanej siedzibie znacznie poprawią się warunki pracy i możliwości diagnostyki oraz leczenia chorych z raną przewlekłą w regionie kujawsko-pomorskim. Przede wszystkim, w Poradni realizowany będzie projekt badawczy Konsorcjum Naukowego COLLRAN finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych.

Katedra Chirurgii Naczyniowej i Angiologiiwraz z Zakładem Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Ran Przewlekłych CM w Bydgoszczy UMK w Toruniu rozpoczną wkrótce kwalifikację chorych do programu ''oceniającego skuteczność działania tropokolagenu w oparciu o nowe technologie medyczne u chorych z owrzodzeniami żylnymi goleni''.

Chorzy zostaną objęci wysokospecjalistyczną i kompleksową opieką medyczną, której celem jest poprawa miejscowych i ogólnoustrojowych warunków gojenia rany. Dzięki nowym gabinetom zabiegowym, również chorzy z raną przewlekłą o innej etiologii, uzyskają kompleksową i systematyczną opiekę realizowaną od 2014 r. w ramach programu NFZ świadczeń odrębnie kontraktowanych (SOK).

Pod koniec 2015 r. Collegium Medicum zrealizowało na terenie Poradni Przyklinicznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza inwestycję pn. ''Utworzenie nowej siedziby Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii oraz Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Ran Przewlekłych w budynku Poradni Przyklinicznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9''. W wyniku przeprowadzonych robót budowlanych i branżowych zaadaptowano pomieszczenia po Zakładzie Medycyny Nuklearnej o łącznej powierzchni 166 m kw.

Utworzona nowa siedziba Katedry składa się z dwóch części. Strefa dla pacjenta obejmuje trzy gabinety zabiegowe, pokój konsultacyjny oraz pokój edukacji i badań. Strefa administracyjna stanowi zaplecze, które jest niezbędne do prowadzenia badań naukowych oraz prawidłowego funkcjonowania Katedry. Wartość inwestycji wyniosła 337 tys. zł.

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH