Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 20-04-2019 15:25

Bydgoszcz: akt oskarżenia ws. operatora, który zaatakował ratownika medycznego

Matthew Libatique, gość festiwalu EnergaCamerimage w Bydgoszczy, został oskarżony o czynną napaść na policjanta i ratownika medycznego.

Bydgoska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie napaści na ratownika medycznego i policjanta i przesłała do sądu akt oskarżenia. Fot. Archiwum

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, operator wrócił do hotelu Holiday Inn pijany i zaczął się szarpać najpierw z ratownikiem medycznym, a później z interweniującym policjantem. Do zdarzenia doszło z listopada 2018 r.

Wszystko zarejestrowały kamery zamontowane w hotelowym lobby. Na filmie widać, jak filmowiec zadaje cios w głowę ratownika, tak silny, że ofiara ma ukruszony ząb. Obsługa hotelu wezwała karetkę, bo Libatique był ranny w nos i mdlał. Później okazało się, że miał we krwi trzy promile alkoholu.

Czytaj też: Napaści na ratowników medycznych to już plaga. Czy wytyczne prokuratora generalnego poskutkują?

Libatique przyznał się do winy. Prokuratura chciała dla niego 3 miesięcy aresztu. Sąd nie przystał na to, uznał, że nie ma potrzeby stosowania środków zapobiegawczych. Prokuratura nie odpuściła i zażądała od filmowca 100 tys. zł poręczenie majątkowego.

Więcej: bydgoszcz.wyborcza.pl