Bielsko-Biała: tutaj też leczą hipotermię głęboką W leczeniu hipotermi glębokiej wykorystywany jest m.in. aprat ECMO. Fot. archiwum RZ (zdj. ilustracyjne)

Oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) w Bielsku-Białej dołączył do grona oddziałów szpitalnych pierwszego wyboru z zakresu leczenia hipotermii głębokiej u dorosłych, dla potrzeb realizacji zadań w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne (PRM).

Od piątku (18 grudnia) oddział PAKS jest 29. placówką w kraju, która posiada kwalifikacje, doświadczenie oraz aparaturę pozwalającą na ratowanie życia chorych w stanie hipotermii głębokiej. Ośrodek ściśle współpracuje przy tym z pogotowiem ratunkowym oraz Wojewódzkim Szpitalem w Bielsku-Białej - podało biuro prasowe PAKS.

Oddział PAKS w Bielsku-Białej jest szpitalem, który prowadzi już całodobowy dyżur dla chorych ze schorzeniami układu krążenia. Placówka posiada pracownię hemodynamiki, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz dwie sale operacyjne, w tym tzw. salę hybrydową, umożliwiającą interdyscyplinarnemu zespołowi kardiochirurgiczno-kardiologicznemu przeprowadzanie innowacyjnych operacji implantacji zastawek aortalnych (TAVI, PAVTI), naprawy zastawek mitralnych, endowizyjnych operacji naczyń wieńcowych i hybrydowych operacji tętniaków aorty oraz wad strukturalnych serca. 

- Mamy nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również odpowiednie przygotowanie techniczne i organizacyjne do ratowania chorych w najcięższym stanie. Jesteśmy dumni, że możemy wspomóc Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej oraz cały system ratownictwa medycznego w Polsce, poprzez niesienie pomocy chorym w głębokiej hipotermii. - mówi prof. Andrzej Bochenek, kardiochirurg, współzałożyciel Grupy American Heart of Poland.

Ścisła współpraca z prof. Dariuszem Maciejewskim, ordynatorem oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz pogotowiem ratunkowym, które jeszcze w trakcie transportu chorego przekazuje nam pełną informację medyczną o stanie pacjenta za pomocą specjalnego systemu informatycznego, pozwala nam wspólnie wybrać najlepszą dla danego chorego metodę terapeutyczną i odpowiednio przygotować się na jego przyjęcie na oddział - zaznacza dr hab. Marek Cisowski, ordynator oddziału kardiochurgii PAKS w Bielsku-Białej.

Placówka posiada certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH