Zmiany w zakresie ubezpieczenia społecznego

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Założenia do projektu nowelizacji ustawy zakładają, że ubezpieczony, który w wyniku wypadku doznał urazu wymagającego świadczenia stomatologicznego i szczepień ochronnych będzie mógł je zrealizować w każdej placówce medycznej, która ma podpisaną umowę z NFZ.

 Dzięki takiemu rozwiązaniu ubezpieczeni będą mieli większy dostęp do tych świadczeń. Obecnie mogą je realizować tylko w placówkach wybranych w konkursie przez ZUS, co wydłuża dostęp do nich i powoduje pogorszenie stanu zdrowia, wynikające z dłuższego oczekiwania na usługę.

Jedna z ważniejszych regulacji zakłada też, że prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na wniosek głównego inspektora kontroli ZUS, nie będzie musiał odwoływać ze stanowiska inspektora kontroli osoby, która nabędzie prawo do emerytury lub renty. Oznacza to, że doświadczeni inspektorzy kontroli nie będą zmuszani do odchodzenia na emeryturę lub rentę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH