Ubezpiecznia zdrowotne kupuje też administracja publiczna Zwiększa się liczba osób korzystających z ochrony oferowanej przez grupowe ubezpieczenia zdrowotne. Fot. Shutterstock

Coraz częściej polisami zdrowotnymi interesują się pracownicy samorządów, urzędów, jednostek edukacyjnych czy firm komunalnych. W ostatnim półroczu ilość zapytań ze strony administracji publicznej zwiększyła się o 30 proc. - wynika z danych SALTUS Ubezpieczenia.

Z roku na rok systematycznie zwiększa się liczba osób korzystających z ochrony oferowanej przez grupowe ubezpieczenia zdrowotne.

Jak wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń podsumowujących II kwartał 2016 r., rok do roku liczba użytkowników polis zbiorowych wzrosła o ponad 250 tysięcy osób, to 23 proc. wzrost. Na utrzymującą się wysoką popularność i rosnące zainteresowanie tymi ubezpieczeniami wpływ ma kilka czynników, m.in. rośnie różnorodność firm i organizacji podejmujących decyzję o współpracy z ubezpieczycielem w obszarze zdrowia.

Dotąd głównym dostawcą prywatnej pomocy medycznej dla przedsiębiorców były wyspecjalizowane firmy medyczne. Oferują one możliwość korzystania z konsultacji lekarskich we wskazanych placówkach medycznych, którymi zarządzają. Ich głównymi odbiorcami są duże firmy i zagraniczne korporacje z siedzibą w największych miastach.

Od niedawana prywatną ochroną zdrowotną zaczęły się interesować firmy z sektora MSP oraz organizacje nie kojarzone z rozbudowanymi benefitami pracowniczymi w tym obszarze. 

- W ostatnim półroczu zauważyliśmy 30 proc. wzrost zainteresowania pakietami ubezpieczeniowymi ze strony administracji publicznej, w porównaniu do pierwszych miesięcy minionego roku. Podpisaliśmy już pierwsze umowy. Nawiązaliśmy również współpracę z zakładami komunalnymi czy wodno-kanalizacyjnymi. Coraz częściej zgłaszają się do nas również jednostki edukacyjne, które pragną zaoferować swojej kadrze dodatkową ochronę zdrowotną - zauważa Małgorzata Jackiewicz, dyrektor ds. sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne nie są już domeną wyłącznie korporacji czy firm o dużym odsetku pracowników biurowych.

Wygodę oferowaną przez ubezpieczenia zdrowotne docenili również przedstawiciele branży spedycyjnej. Z uwagi na charakter i specyfikę działalności, pracownicy tego sektora nieustannie podróżują po Polsce. Dlatego zarządzający takimi firmami szukają rozwiązań, które zapewniają dostęp do szerokiej liczby placówek zlokalizowanych również poza największymi ośrodkami miejskimi.

Czynnikiem, który również ma wpływ na wzrost popularności ubezpieczeń zdrowotnych wśród różnych branż jest nieustanna ewolucja propozycji dostępnych na rynku. Dzisiaj ubezpieczony już w ramach podstawowych wariantów otrzymuje dostęp do ciężkiej diagnostyki jak tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny.

Beneficjentami polis zapewnianych przez pracodawców często są nie tylko osoby zatrudnione w firmie. Dość powszechnym podejściem jest rozszerzanie ich działania na członków najbliższej rodziny pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH