Ubezpieczenie zdrowotne kartą przetargową w rekrutacji kierowców Ubezpieczenie zdrowotne kartą przetargową w rekrutacji kierowców. Fot. Archiwum

Badania na temat zadowolenia pracowników z warunków pracy oraz oczekiwań wobec pracodawcy, jak również czynników motywujących do wybrania konkretnej oferty pracy, jednoznacznie wskazują na ważną rolę dostępu do prywatnych przychodni w procesie rekrutacji pracowników.

Przedstawiciele rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważyli, że szybki dostęp do lekarza na terenie całego kraju jest szczególnie istotny w przypadku profesji wymagających dużej mobilności. Dotyczy to zwłaszcza kierowców i przedstawicieli handlowych, którzy znajdują się na liście zawodów deficytowych. Ubezpieczenie zdrowotne może więc być ważnym argumentem w procesie rekrutacji i wpłynąć na jej skuteczność.

Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych oraz przedstawiciele handlowi znajdują się na liście 23 zawodów deficytowych wskazanych w ramach raportu Barometr zawodów 2017, przygotowanego na zlecenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Płynące z rynku sygnały wskazują, że zapotrzebowanie na profesjonalnych kierowców sięga kilkudziesięciu tysięcy osób. Niektóre szacunki mówią nawet o liczbie 100 tys. wakatów. W związku z tym pracodawcy powinni jeszcze więcej uwagi niż dotychczas poświęcić kreowaniu przyjaznych warunków pracy.

Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia, twierdzi, że grupowe ubezpieczenia zdrowotne oferują dostęp do placówek medycznych zlokalizowanych w całej Polsce. Dotyczy to nie tylko aglomeracji miejskich, ale także mniejszych miejscowości i miasteczek.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której nie tylko można zamówić wizytę, ale również sprawdzić listę najbliższych poradni. Wbudowana w narzędzie nawigacja podpowie także jak najszybciej do nich dotrzeć.

Benefity pozapłacowe są regularnie wskazywane jako jedna z przewag decydujących o wizerunku firmy. Najbardziej oczekiwanym, spośród licznych dostępnych dla firm rozwiązań, jest zapewnienie prywatnej opieki medycznej. Potwierdza to raport Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2017 roku przygotowanego przez Sedlak & Sedlak, z którego wynika, że aż 48 proc. ankietowanych uważa ten benefit za najbardziej pożądany.

Czytaj: www.pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH