Prywatne polisy zdrowotne ma już 1,5 mln Polaków FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Zdrowotne polisy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Obecnie posiada je już ponad 1,5 mln Polaków. Na ten wzrost wpływa zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi, wchodzącymi w skład "grupówek". Rośnie także udział medycznych polis o średniej i wysokiej składce.

Zmiany demograficzne z roku na rok będą zwiększać zainteresowanie polisami zdrowotnymi. Starzejące się społeczeństwo (Polska jest najszybciej starzejącym się krajem w UE) to coraz większe przeciążenie publicznej opieki zdrowotnej. To jeden z powodów zainteresowania indywidualnymi i grupowymi polisy o charakterze ubezpieczenia zdrowotnego - oceniają eksperci.

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, już 1,58 mln osób ma w Polsce zdrowotną polisę, a ich liczba rośnie z roku na rok. Ubezpieczenia zdrowotne kupowane są najczęściej przez pracodawców dla pracowników lub w części opłacane przez pracowników w ramach ubezpieczenia grupowego.

- Ubezpieczeń zdrowotnych poszukują już nie tylko pracownicy, ale i pracodawcy, którzy rozumieją, że to nie tylko najlepszy, ale i tańszy niż wysokie wynagrodzenie sposób na pozyskiwanie wartościowych ludzi do pracy. Ten mechanizm powoduje wzrost zainteresowania polisami zdrowotnymi - mówi Ryszard Hałas, regionalny dyrektor sprzedaży ubezpieczeń w Saltus Ubezpieczenia.

Pracodawcy muszą włożyć więcej wysiłku, aby zatrzymać u siebie wykwalifikowanych pracowników. Pakiet medyczny jest jednym ze sposobów, aby zwiększyć atrakcyjność zatrudnienia, zwłaszcza że badania pokazują, że specjalistyczna opieka medyczna to jeden z najbardziej pożądanych pozapłacowych benefitów (badania Sedlak&Sedlak).

Polski rynek prywatnej opieki zdrowotnej będzie do 2020 roku rósł - według raportu firmy badawczej PMR - w średnim tempie około 7 proc. rocznie, a ubezpieczenia zdrowotne będą najszybciej rozwijającym się segmentem tego rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH