Piekary Śląskie: nowa delegatura NFZ zacznie pracować 1 sierpnia FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ oficjalnie otworzył we wtorek (25 lipca) delegaturę w Piekarach Śląskich. Mieszkańcom miasta i okolicznych miejscowości ma to pomóc w sprawniejszym załatwianiu spraw z zakresu ubezpieczenia zdrowotnego.

- Dlaczego Piekary Śląskie? Jeżdżę po całym województwie i przyglądam się, jak miasta organizują sobie ochronę zdrowia. W Piekarach budowany jest nowy szpital, a piekarska „urazówka” to największy szpital na Śląsku, jeden z najlepszych w Polsce. Przyszedłem do pani prezydent. Zobaczyłem akceptację, chęć i wolę współpracy i tak powstały wspólne plany - wyjaśnił dyrektor Śląskiego OW NFZ, Jerzy Szafranowicz.

Delegatura znajduje się przy ulicy Kościuszki 22 i ma obsługiwać interesantów w zakresie wydawania europejskich oraz elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego.

Pracownicy będą mogli również prowadzić postępowania wyjaśniających ZUS/KRUS w sprawie ustalenia okresu podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego, wydawać i rejestrować formularze serii E-100 oraz poświadczenia. Na miejscu będzie można otrzymać także dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta ZIP), zarejestrować zlecenia na zaopatrzenia w wyroby medyczne, otrzymać skierowanie na leczenie uzdrowiskowe czy podpisać umowę o dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.

Przedstawiciele świadczeniodawców Śląskiego OW NFZ ze szpitali, poradni i gabinetów będą mogli podpisać umowy na świadczenia medyczne oraz na wystawianie recept refundowanych i dostępu do portalu, aptekarze z kolei przekazać wnioski refundacyjne dot. leków.

Dla pacjentów delegatura zostanie otwarta 1 sierpnia. Delegatura w Piekarach będzie instytucją NFZ nadrzędną dla Bytomia, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, powiatu tarnogórskiego i powiatu będzińskiego.

Więcej: www.piekary.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH