NRL do ministra zdrowia i prezes NFZ ws. eWUŚ

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz 24 października br. zwrócił się do prezes NFZ oraz ministra zdrowia z apelem o jak najszybsze rozwiązanie problemu wadliwego funkcjonowania systemu e-WUŚ, polegającym na generowaniu przez system informacji, często nieaktualnej, o braku objęcia pacjenta ubezpieczeniem.

"Skala tego zjawiska, pociągającego za sobą całkowitą dezorganizację pracy w placówkach opieki zdrowotnej, a co za tym idzie zrozumiałe niezadowolenie pacjentów, których prosi się o wielokrotne składanie oświadczeń o uprawnieniu do uzyskania świadczeń zdrowotnych oraz dyskomfort personelu medycznego, który nie wie w jaki sposób ma zakwalifikować pacjenta (jako ubezpieczonego? nieubezpieczonego?) obliguje mnie do podniesienia tej kwestii jako wymagającej natychmiastowej interwencji" - napisał prezes Hamankiewicz.

"Zwracam się do pani prezes o podjęcie szybkich i skutecznych działań zmierzających do eliminacji wszelkich nieprawidłowości działania systemu e-WUŚ, a do czasu rozwiązania powyższego problemu, wydania przepisów, które, w sposób jednoznaczny, określą zasady postępowania personelu medycznego w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w systemie." - dodał.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH