Grupa Generali nawiązała współpracę z Naczelną Izbą Lekarską (NIL) w zakresie wykorzystania kodów procedur medycznych w projekcie tworzenia produktów ubezpieczeń zdrowotnych.

Kody CPT-PL zostaną wykorzystane zarówno do zarządzania produktem ubezpieczeń zdrowotnych Generali, jak i rozliczeń z placówkami medycznymi.

Precyzyjne definicje kodów używane w CPT-PL pozwolą na dokładne opisanie i zgłoszenie czynności wykonywanych przez lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia oraz usprawnią proces wypłaty świadczeń, z tytułu gwarantowanej ochrony zdrowotnej. Licencja na używanie kodów zostanie wykorzystana przez Generali w obecnym projekcie ubezpieczeń zdrowotnych, jak i kolejnych projektach wdrażanych w przyszłości przez Towarzystwo.

W maju br. Grupa Generali podpisała z Naczelną Izbą Lekarską umowę, dzięki której ubezpieczyciel będzie mógł zastosować we wszystkich funkcjonujących oraz nowo wprowadzonych produktach ubezpieczeń zdrowotnych klasyfikację CPT-PL.

Jak tłumaczy na stronach internetowych Gazety Lekarskiej Romuald Krajewski, klasyfikacja procedur CPT-PL oparta jest na zasadach klinicznych i niezależna od sposobów finansowania świadczeń. Naczelna Izba Lekarska zaleca korzystanie z kodów CPT-PL w sprawozdawaniu wykonywanych procedur medycznych, ponieważ CPT-PL pozwala na dokładne opisanie i zgłoszenie czynności wykonywanych przez lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia.

CPT (Current Procedural Terminology) jest systemem i procesem definiowania procedur opracowanym i utrzymywanym przez AMA (American Medical Association). NIL, na podstawie umowy z AMA, uzyskała wyłączną licencję na przetłumaczenie listy kodów i jej wykorzystanie w wersji 2005 Professional. Izba ma również prawo do wykorzystania skali punktowej RBRVS (Resource Based Relative Value Scale) z całą bazą informacyjną, tj. zasobami, które są unikalnym dorobkiem ponad 20. lat pracy i wielomilionowych nakładów AMA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH