Lublin: studenci będą mogli na uczelni sprawdzić czy są w eWUŚ Studenci będą mogli na uczelni sprawdzić czy są w eWUŚ. Fot. archiwum

W październiku Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ organizuje akcję pod hasłem: ''NFZ bliżej pacjenta'' skierowaną do studentów uczelni wyższych w Lublinie.

Oddział Funduszu w Lublinie zaprasza studentów do odwiedzenia na swoich uczelniach, stoisk informacyjno-edukacyjnych Lubelskiego OW NFZ.

Akcja Funduszu poświęcona będzie zagadnieniom związanym z ubezpieczeniem zdrowotnym studentów w związku z nowym rokiem akademickim. Studenci będą mogli dowiedzieć się czy posiadają ubezpieczenie zdrowotne, czy przypadkiem nie utracili go np. z powodu podjęcia pracy sezonowej w okresie wakacyjnym.

Dodatkowo każdy student, który będzie miał przy sobie dowód osobisty będzie mógł założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta i odebrać dane dostępowe (login i hasło).

Urzędnicy NFZ odpowiedzą na pytania dotyczące świadczeń zdrowotnych, które można wykonać w ramach ubezpieczenia, co zrobić, gdy eWUŚ nie potwierdzi naszego ubezpieczenia, gdzie i kiedy można uzyskać pomoc w przypadku nagłego zachorowania czy pogorszenia stanu zdrowia.

Studenci, którzy rozpoczynają naukę w Polsce, a pochodzą spoza Państw Unii Europejskiej/EFTA dowiedzą się, w jaki sposób i gdzie mogą podpisać z Lubelskim OW NFZ umowę o dobrowolnym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Akcja Lubelskiego OW NFZ rozpocznie się 7 października br. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Chemii (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 3, hol główny) w godzinach od 10 do 14.

Następnie odbędzie się w środę (8 października) na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Stoisko zorganizowane zostanie w atrium Collegium Norwidianum w godz. od 9 do 13.

Kolejne terminy to:
- 14 października br. w godz. 10-14 , Uniwersytet Przyrodniczy, Budynek Agro II, ul. Akademicka 15,
- 15 października br. w godz. 10-14 , Politechnika Lubelska, Wydział Mechaniczny (hol na parterze), Lublin, ul. Nadbystrzycka 36,
- 28 i 29 października br. w godz. 10-15 , Uniwersytet Medyczny, Collegium Maius, Lublin ul. Jaczewskiego 4.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH