LJX/rynekzdrowia.pl | 06-12-2012 10:18

Łódź: NFZ poinformuje o eWUŚ w ramach dni otwartych

W związku z wdrażaniem nowego systemu eWUŚ, czyli systemu natychmiastowego potwierdzania prawa do bezpłatnego leczenia, także Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ organizuje dni otwarte dla pacjentów.

Będą oni mogli sprawdzić swój status ubezpieczenia w nowym systemie eWUŚ 8 i 15 grudnia br. w oddziale Funduszu w Łodzi oraz delegaturach w Skierniewicach, Sieradzu i Piotrkowie Trybunalskim.

Należy zabrać ze sobą dowód tożsamości. Podczas sobotnich wizyt w NFZ będzie można także, po okazaniu stosownych dokumentów, otrzymać kartę EKUZ, potwierdzić zlecenie na przedmioty ortopedyczne oraz złożyć wniosek do sanatorium.

W województwie łódzkim wniosek elektroniczny o korzystanie z systemu eWUŚ złożyło już blisko 80 proc. świadczeniodawców, którzy mają kontrakt z Łódzkim OW NFZ.

Od 1 stycznia 2013 r. w placówkach, w których dostępny będzie system EWUŚ, aby potwierdzić prawo do bezpłatnego leczenia wystarczy podać numer PESEL i mieć przy sobie dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy; dzieci - legitymację szkolną).