e-Izba i HL7 będą współpracować na rzecz polskiej e-medycyny Na zdj. Patrycja Sass-Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej i Roman Radomski, prezes Polskiego Stowarzyszenia HL7.

Izba Gospodarki Elektronicznej oraz Polskie Stowarzyszenie HL7 nawiązały porozumienie o współpracy, której celem jest wzajemne wsparcie na rzecz rozwoju polskiej e-medycyny w zakresie promocji standardów interoperacyjności systemów elektronicznej dokumentacji medycznej w Polsce.

Izba Gospodarki Elektronicznej zaangażowała się w cyfrowy rozwój medycyny w Polsce powołując w marcu dedykowaną grupę roboczą w swoich szeregach.

- Partnerstwo z HL7 to kolejny krok w realizowaniu celów organizacji związanych ze wsparciem cyfryzacji sektora medycznego. e-Izba współpracuje z ambasadorami e-medycyny, CSIOZ, naukowcami, lekarzami oraz ekspertami prawnymi i bardzo się cieszę, że dzięki partnerstwu z HL7 powiększamy zakres naszych działań. Planujemy również aktywną współpracę edukacyjną w tym zakresie z CKP Uczelni Łazarskiego, która specjalizuje się w rozwoju edukacyjnym z zakresu e-medycyny - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.

Z kolei Polskie Stowarzyszenie HL7 współpracuje z najważniejszymi organizacjami w branży IT ochrony zdrowia.

- Bardzo się cieszę z nawiązania współpracy z eIzbą, która zrzesza również podmioty szczególnie zainteresowane informatyzacją ochrony zdrowia w oparciu o otwarte globalne standardy danych medycznych i metod ich wymiany. Projekty mające na celu umożliwienie powszechnej wymiany danych i dokumentów medycznych pomiędzy różnymi podmiotami medycznymi oraz możliwość ich bezpiecznego udostępniania pacjentom za pomocą dedykowanych aplikacji wymagają współpracy organizacji reprezentujących pacjentów, lekarzy, podmioty medyczne i dostawców oprogramowania - mówi Roman Radomski, prezes Polskiego Stowarzyszenia HL7.

Organizacje planują wzajemne wsparcie dla swoich aktywności w zakresie rozwoju e-medycyny na polu:

• Badawczym
• Legislacyjnym
• Marketingowym m.in. przy organizacji konkursu e-Commerce Polska awards w kategoriach dedykowanych e-medycynie:
• Najbardziej cyfrowe apteki
• Najbardziej cyfrowe centra medyczne
• Najbardziej cyfrowe rozwiązania dla szpitali

e-Izba zaangażowała się również w uruchamiany przez HL7 projekt budowy platformy weryfikacji zgodności systemów z profilami i standardami interoperacyjności w ochronie zdrowia. Pierwsze usługi zostaną udostępnione we wrześniu 2017.

Izba Gospodarki Elektronicznej to organizacja non profit aktywnie działająca na rzecz rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej, w tym obszaru związanego z e-medycyną. E-Izba reprezentuje dziś 200 podmiotów sektora cyfrowego.

Polskie Stowarzyszenie HL7 jest oficjalną polską organizacją krajową HL7 International - globalnej, działającej w 55 krajach świata, organizacji non profit, której celem jest tworzenie i rozwój standardów interoperacyjności w ochronie zdrowia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH