Zgierz: rusza e-rejestracja, czyli informatyzacja szpitala na finiszu

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej jako jedna z pierwszych lecznic w województwie łódzkim będzie korzystać z pełnej informatyzacji usług medycznych.

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgierzu zmierza do zakończenia projektu pn. „Informatyzacja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgierzu – E-usługi medyczne źródłem wzrostu standardów obsługi pacjentów w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgierzu”.

Ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, udało się uruchomić aplikacje i programy interaktywne pozwalające wykorzystywać internet do świadczenia usług medycznych.

Oficjalnie system rozpocznie pracę 1 grudnia 2010 r., ale już teraz w rejestracji w szpitalnych poradniach pacjenci mogą odebrać login i hasło potrzebne, by móc zacząć korzystać z e-rejestracji.

– Potem wystarczy wejść na stronę internetową lecznicy i zalogować się. Uważam, że to świetna alternatywa dla ludzi, którzy nie przepadają za staniem w kolejce do lekarza we wczesnych godzinach porannych. Myślę, że chętnie będą z niej korzystać nie tylko młodzi pacjenci, obyci z internetem, ale i ci starsi, bowiem oni też często korzystają z internetu przy pomocy członków rodziny – mówi Zbigniew Jarosik, dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgierzu.

Informatyczny system medyczny działający w zgierskiej lecznicy wyposażony jest w elektroniczne kartoteki i katalogi podręczne, w których są przechowywane dane osobowe chorych. W ramach digitalizacji pracowni specjalistycznej RTG zakupiony też został sprzęt, który umożliwi zrzut zdjęcia rentgenowskiego na cyfrowy nośnik danych.

– Lekarz będzie miał szybki dostęp do informacji o zleconych badaniach i ich wynikach, o przepisanych lekach, do historii choroby. Wszystkie te informacje będzie wpisywał bezpośrednio do elektronicznej kartoteki pacjenta. Za pomocą e-konta pacjenta lekarz będzie miał też możliwość przypomnienia mu o badaniach, wizycie, poinformowania o akcji profilaktycznej. Zarządzającemu placówką system daje z kolei różne możliwości kontroli np. ilości zlecanych badań – wylicza Jarosik.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH