Zachodniopomorskie: e-zdrowie do konsultacji

W związku z aktualizacją Indykatywnej Listy Projektów Indywidualnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, rozpoczęły się konsultacje społeczne nowego projektu proponowanego do umieszczenia na indykatywnej liście projektów indywidualnych.

Celem konsultacji, które potrwają do 22 czerwca, jest zebranie opinii i uwag wszystkich środowisk na temat nowego projektu indywidualnego proponowanego do wsparcia w ramach RPO na lata 2007-2013, jakim jest projekt "Poprawa warunków życia i zdrowia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego poprzez zaprojektowanie i wdrożenie Zintegrowanego Szpitalnego Systemu Informacyjnego umożliwiającego dostęp do medycznych usług on-line".

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, projekt ten ma być realizowany na terenie Szczecina i Koszalina przez partnerstwo trzech szpitali: Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje" (lider projektu), Specjalistycznego Szpitala im. Prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie oraz Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie.

Szpitale chcą wspólnie stworzyć nowoczesny, zintegrowany, interoperacyjny szpitalny system informacyjny, który ma wspierać procesy lecznicze i zarządcze.

System ma w pełni opierać się na elektronicznym obiegu informacji medycznej, dzięki temu usługi z zakresu e-zdrowia będą mogły być udostępnione mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. Wpłynie to korzystanie na poprawę efektywności leczenia pacjentów m.in. dzięki umożliwieniu elektronicznej wymiany informacji medycznej zarówno pomiędzy placówkami medycznymi, jak i pomiędzy placówkami medycznymi i mieszkańcami.

Jednym z głównych celów projektu jest uruchomienie usług on-line, takich jak zapisywanie się na wizyty przez Internet oraz umożliwienie mieszkańcom województwa dostępu do własnej dokumentacji medycznej poprzez Internet.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH