Ofertę spółki ATM SA na sumę 490,2 mln zł wybrano w przetargu na budowę sieci teleinformatycznej obsługującej numer alarmowy 112.

– Zarząd ATM SA został poinformowany przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, że w postępowaniu przetargowym na Budowę i wdrożenie ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego nr 112 jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez ATM SA – napisano w komunikacie spółki.

O terminie zawarcia umowy ATM SA zostanie poinformowana przez CPI MSWiA odrębnym pismem. Europejski numer alarmowy 112 został wprowadzony w 1991 r., aby ułatwić dostęp do służb alarmowych we wszystkich państwach członkowskich UE. Od 1998 roku, zgodnie z przepisami UE, państwa członkowskie muszą zapewnić obywatelom bezpłatne połączenia z numerem 112 ze wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych.

Realizowany przez MSWiA projekt ma poprawić współpracę policji, straży pożarnej i Państwowego Ratownictwa Medycznego w reagowaniu na zgłoszenia na numer 112.

Jak wyjaśniało wcześniej kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji, chodzi o budowę takiej sieci łączności, która po przyjęciu informacji jak najszybciej, jak najbardziej efektywnie będzie przekazywała ją do służb, które są najbliżej. Taka sieć - zdaniem MSWiA - pozwoli na znaczne oszczędności. Koszty, które obecnie ponoszone są przez służby na utrzymanie istniejących łączy, będą mniejsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH