Wrocław: promocja symbiozy informatyki i medycyny

W ramach projektu Akademickiego Inkubatora Innowacyjności można zdobyć dofinansowania sięgające nawet 200 tys. euro


W styczniu 2010r. każdy, kto posiada innowacyjny pomysł na biznes z zakresu IT i medycyny (łącznie), będzie mógł zrealizować go we Wrocławskim Medycznym Parku Naukowo-Technologicznym.

W ramach projektu Akademickiego Inkubatora Innowacyjności (w skrócie AII) można zdobyć nie tylko dofinansowania sięgające nawet 200 tys. euro, lecz również know-how – elementów niezbędnych do osiągnięcia własnego sukcesu w biznesie.

Podstawową strategią działania AII jest przeszukiwanie rynku w celu wyłuskania dobrze rokujących projektów, łączących branżę IT oraz medycynę.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Prowadzony przez AII proces preinkubacji obejmuje: pomoc w zdefiniowaniu pomysłów, stymulowanie projektodawców do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej opartej na unikalnym know-how oraz patentach z obszaru IT w medycynie, a ostatecznie – założenie i dokapitalizowanie spółek.

– Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy posiadają pomysły, ale nie mają własnych środków czy wystarczających kompetencji do ich realizacji. Co istotne, jako Inkubator zwracamy uwagę na potencjalne możliwości przekucia pomysłu w sukces biznesowy, nie zaś na kompletność przedstawionego biznesplanu – mówi Wojciech Homola, Prezes WMPNT, kierownik projektu AII. – Jeśli w fazie preinkubacji dopracujemy model biznesowy i wspólnie z pomysłodawcą uznamy, że projekt jest gotowy do realizacji, sporządzimy wycenę technologii, know-how w następnym etapie zawiążemy spółkę, do której wniesiemy aktywa sięgające nawet 200 000 euro.

Więcej informacji o projekcie: http://www.parkmedyczny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH