Warszawa: 10 mln zł z UE na e-usługi w szpitalach Warszawa: 10 mln zł z UE na e-usługi w szpitalach

Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Kardiologii w Aninie otrzymają łącznie prawie 10 mln zł wsparcia ze środków unijnych na rozwój e-usług, obejmujących m.in. system zarządzania dokumentacją medyczną - poinformował w poniedziałek (3 października) Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Umowę ws. dofinansowania szpitali podpisali wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz przedstawiciele obydwu szpitali. Środki pochodzą z Regionalnej Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Jak poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, dzięki środkom unijnym w Instytucie Matki i Dziecka już w połowie 2018 r. wdrożony zostanie system teleinformatyczny obejmujący zarządzanie dokumentacją medyczną i świadczenie usług on-line; powstanie elektroniczna dokumentacja medyczna i elektroniczny obieg dokumentów.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Samodzielnym Zespołem Publicznych ZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, Samodzielnym Publicznym ZOZ w Kołbieli, Samodzielnym Publicznym ZOZ w Celestynowie i Samodzielnym Zespołem Publicznych ZOZ w Wieliszewie. Partnerzy będą mogli korzystać z elektronicznych kartotek pacjentów, wystawiać e-skierowania w zakresie badań laboratoryjnych i diagnostycznych, a także prowadzić e-konsultacje medyczne ze specjalistami z instytutu.

W ramach projektu udostępnionych zostanie osiem e-usług. Pacjent drogą elektroniczną, bez wychodzenia z domu, będzie mógł zarejestrować się na wizytę, odebrać wyniki czy też sprawdzić swoją dokumentację medyczną. Stworzony portal internetowy zwiększy dostęp do informacji o instytucie i pracownikach. Pacjenci dowiedzą się też o świadczonych usługach, wolnych terminach wizyt lekarskich i czasie oczekiwania na badania. Zintegrowany system leczenia usprawni pracę instytutu, obsługę pacjentów i proces wymiany informacji oraz wiedzy między lekarzami.

Natomiast w drugiej połowie 2017 r. w Instytucie Kardiologii w Aninie dzięki środkom unijnym uruchomione zostaną e-usługi na platformie pacjenta i na platformie ePUAP. Powstanie elektroniczny obieg dokumentów, w ramach którego zarchiwizowana zostanie tradycyjna dokumentacja. Strona internetowa i BIP zostaną zaktualizowane i dostosowane do potrzeb pacjentów, którzy przez ePUAP będą mogli złożyć wniosek, skargę, oświadczenia czy komunikować się z instytutem. Dzięki platformie zarówno pacjenci, jak i pracownicy otrzymają łatwiejszy dostęp do dokumentacji medycznej, administracyjnej, a także do oferowanych szkoleń i konferencji.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH